Prywatny Ośrodek Detoksykacji

DETOKS Lekowy

Detoks polekowy stanowi najważniejszy aspekt odtrucia po lekach. W Klinice Super Detoks Warszawa lekarze specjaliści indywidualnie opracowują proces odtrucia organizmu. Dzięki temu czas trwania i metodologia, która stanowi detoks lekowy, dostosowana jest do aktualnego stanu organizmu pacjenta. Odtruwanie lekowe w naszej klinice polega na schodzeniu z przyjmowanych obecnie dawek leków oraz redukcji towarzyszących temu objawów. Opieka lekarska sprawia, że odtruwanie polekowe przebiega w sposób bezpieczny i nie powodujący zbędnych niedogodności.

Detoks Warszawa | Odtrucia Alkoholowe Warszawa | Odtrucia Warszawa

Detoks polekowy Warszawa

Detoks polekowy Warszawa, odtrucia po lekach

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Lekomania stanowi poważny problem społeczny. Mimo że mało się mówi o uzależnieniu od leków, to stanowi ono ogromny problem, który dotyka bardzo wiele osób z różnych grup społecznych. Istnieje bowiem wiele leków, które charakteryzują się wysokim potencjałem uzależniającym. Do grupy medykamentów silnie uzależniających należą między innymi środki nasenne, uspokajające, przeciwbólowe, a także psychotropowe. Te ostatnie stanowią ogromne zagrożenie, gdyż charakteryzują się wysokim potencjałem uzależniającym, a przyjmują je przede wszystkim osoby cierpiące na schorzenia psychiczne, będące dodatkowym obciążeniem.

Niemniej jednak niezależnie od tego, o jakim rodzaju leków mówimy, ich nadużywanie zawsze będzie miało negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Leki, które przyjmowane są nałogowo, powodują poważne uszkodzenia naszego organizmu, zaburzają prawidłową pracę narządów wewnętrznych i układów, prowadząc nie tylko do degradacji życia fizycznego, ale również psychicznego. Nierzadko też mają one negatywny wpływ na pracę naszej gospodarki hormonalnej.

Dlatego też najważniejszym aspektem odtrucia po lekach jest czas trwania i metodologia procesu odtrucia organizmu po lekach. Jak zatem odtruć i oczyścić organizm po lekach? W Klinice Super Detoks Warszawa lekarze specjaliści indywidualnie opracowują proces odtrucia lekowego, przez co schodzenie z przyjmowanych obecnie dawek leków oraz redukcja objawów odstawienia odbywają się w sposób bezpieczny i niepowodujący zbędnych niedogodności.

Co to jest detoks polekowy?

Leki to substancje, które wywierają silne działanie na organizm, a długotrwałe ich przyjmowanie może skutkować lekozależnością. Szczególnie duże prawdopodobieństwo uzależnienia i lekomanii wiąże się z lekami z grupy opioidów, barbituranów oraz benzodiazepin. Leki te bowiem wywołują silne uzależnienie psychiczne i fizyczne. Z tego powodu ich nagłe odstawienie lub znaczne ograniczenie powoduje pojawienie się nieprzyjemnych objawów zespołu odstawiennego (abstynencyjnego). Wówczas lekoman może odczuwać nieprzyjemne, dolegliwe symptomy, które w skrajnych przypadkach mogą być groźne dla życia i zdrowia chorego. Wystąpienie objawów abstynencyjnych wiąże się bowiem z nieodpartą chęcią i przymusem zażycia kolejnych dawek leków i tabletek. Detoks lekowy w tym znaczeniu umożliwia wyeliminowanie nieprzyjemnych skutków lekomanii. Odtruwanie organizmu po lekach w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień jakim jest Klinika Super Detoks Warszawa nierzadko jest jedyną szansą na powrót do normalnego funkcjonowania i ustabilizowanie procesów narządów i układów. Detoks po lekach pozwala skutecznie wyeliminować toksyny i oczyścić organizm ze szkodliwych substancji.

Na czym polega odtrucie organizmu po lekach?

Detoks polekowy w Klinice Super Detoks Warszawa poprzedzany jest wnikliwym, dokładnym wywiadem lekarskim, którego celem jest ustalenie, od jakich leków doszło do uzależnienia, ale również ocena stanu zdrowia chorego i fazy uzależnienia. Działania te pozwalają na dobranie odpowiedniej terapii farmakologicznej. Detoksykacja polekowa organizmu w prywatnej klinice polega na stopniowym zmniejszaniu dawek leków, umożliwiając oczyszczanie organizmu i eliminację toksyn. Następnym krokiem detoxu polekowego jest wprowadzenie zamienników – leku zamiennego. Dzięki temu możliwe jest poprawienie stanu somatycznego organizmu, oczyszczenie organów wewnętrznych (głównie wątroby) z substratów lekowych. Co ważne detoks organizmu po lekach stanowi pierwszy etap leczenia uzależnienia – terapii i leczenia odwykowego lekomanii.

Ile trwa detoksykacja od leków?

Detoks polekowy jest długim procesem z uwagi na konieczność stopniowego zmniejszania dawki leku (automatyczne odstawienie leku wprowadza stan zagrożenia zdrowia i życia pacjenta). W związku z tym detox po lekach może trwać od tygodnia do nawet kilku miesięcy. Należy jednak podkreślić, że dokładny czas trwania leczenia określa zespół lekarski. Dzięki opiece lekarza specjalisty, a także całodobowej opiece pielęgniarskiej zapewnione jest bezpieczeństwo i skuteczność odtrucia lekowego.

Odtruwanie organizmu po lekach

W leczeniu uzależnienia od leków, doświadczenie placówki ma kluczowe znaczenie. Leki bowiem działają w bardzo różny sposób, a dodatkowo trzeba zaznaczyć fakt, że na każdy organizm mogą działać w zupełnie inny sposób. Dodatkowo uzależnienie od leków ma degradacyjny wpływ na wątrobę, która najdotkliwiej odczuwa skutki przyjmowania nadmiernej ilości leków. Z tego powodu niezwykle istotne jest odtrucie wątroby po lekach.

Stąd też, doświadczenie placówki, będzie miało kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o sposób działania leków na nasz organizm. Nie chodzi tylko i wyłącznie o terapię, która ma na celu pomóc w wyzbyciu się potrzeby i chęci sięgania po leki, ale przede wszystkim o zniwelowanie szkód, jakie spowodowały one w naszym organizmie. Wiedza z zakresu szeroko rozumianej farmakologii będzie tutaj podstawą do podjęcia właściwej terapii.

Detoks po lekach w dużej mierze opiera się nie na całkowitym odstawieniu leku, od którego Pacjent jest uzależniony, a na podawaniu pacjentowi coraz to mniejszych dawek takiej substancji. Dodatkowo, podaje się też chorym preparaty, które mają na celu skuteczne zlikwidowanie skutków zażywania takich czy innych leków.

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że sam detoks lekowy, nie leczy jednocześnie uzależnienia. W tym celu potrzebna jest odpowiednio dopasowana terapia psychologiczna. Dopiero wówczas można mówić o kompleksowym leczeniu lekomanii. Co więcej, w odróżnieniu od detoksu po narkotykach czy detoksu po alkoholu, detox polekowy trwa dłużej – z uwagi na proces zmniejszania dawek konkretnych substancji. Nasz ośrodek zapewnia całodobową opiekę pacjentom, którzy zostali poddani detoksowi lekowemu, dzięki czemu, proces ten jest bezpieczny dla ich zdrowia i życia.

Detoks po lekach psychotropowych

Leki psychotropowe to specyficzna grupa środków, która wykazuje charakterystyczne działanie na organizm. Odpowiednie, zgodne z zaleceniami stosowanie środków psychotropowych nie grozi uzależnieniem. Niemniej jednak przekraczanie dozwolonych dawek leków może przyczynić się do szeregu zmian w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Szczególnie negatywny wpływ i wysokie prawdopodobieństwo uzależnienia wiąże się z lekami psychotropowymi należących do grupy benzodiazepin, czyli leków przeciwlękowych. Co ważne leki psychotropowe to środki, których nierzadko nie można odstawić, ze względu na konieczność leczenia schorzeń psychicznych. Dlatego też niezwykle istotnym aspektem detoksu i odtrucia organizmu po lekach psychotropowych jest doświadczenie i wiedza lekarzy, by uniknąć poważnych konsekwencji nagłego odstawienia środków.

Podobnie jak w przypadku detoksu po alkoholu, jak również detoksu po narkotykach, tak i w przypadku detoksu polekowego, zapewniamy bezpłatny i w pełni komfortowy transport pacjentów z okolic Warszawy, jak również województwa mazowieckiego do naszej prywatnej Kliniki Super Detoks Warszawa. Dysponujemy całodobowym telefonem, z którego osoby chcące się poddać takiej terapii mogą w każdej chwili skorzystać. Wszystkie informacje na temat dowozu pacjenta do Kliniki Super Detoks Warszawa, dostępne są na naszej stronie. Pamiętajmy, że nasze życie jest tylko jedno. Jeśli zatem zaobserwujemy u siebie pierwsze oznaki uzależnienia od leków, warto jest zareagować jak najszybciej. Im wcześniej podejmiemy leczenie, tym większa szansa na szybką i skuteczną terapię.

DETOKS
Odtrucia Organizmu

Odtrucia Alkoholowe | Odtrucia po narkotykach | Odtrucia po lekach

Niezależnie od substancji, którą spożyłeś i stanu w którym się znajdujesz! Przyjmiemy Cię! Możesz być pod wpływem wszelkich środków odurzających! Pozostajemy do Twojej dyspozycji 24h/7.

W Klinice Detoksykacji Super DETOKS pomagamy osobom, które nadużywają alkoholu, narkotyków oraz leków i dopalaczy. Obieramy zasadę, iż pracujemy dla ratowania życia i zdrowia. Dlatego przyjmujemy Pacjentów będących pod wpływem wszelakich substancji psychoaktywnych niezależnie od pory czy dnia miesiąca.

Kontakt 24h/7


Klinika Super Detoks Warszawa

Ośrodek Detoksykacji

W malowniczej miejscowości Czersk, pośród lasów i sadów, zlokalizowany jest nasz Ośrodek Detoksykacji. Lokalizacja Ośrodka gwarantuje dyskrecje, ciszę, odpoczynek od zgiełku i gonitwy dnia codziennego. Tutaj naprawdę możesz dojść do siebie i odnaleźć równowagę.
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
Odtrucia Warszawa
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji

Zespół Specjalistów

Nad naszymi pacjentami niezmiernie przez 24h czuwa zespół lekarski, pielęgniarski i terapeutyczny z wieloletnim stażem w dziedzinie leczenia uzależnień i detoksykacji. W trybie pilnym, a także w przypadku innych wskazań pacjenci Ośrodka mogą korzystać z konsultacji specjalistów: psychiatry, psychologa, kardiologa, radiologa, endokrynologa, okulisty, urologa, ginekologa, chirurga, stomatologa oraz wielu innych.

Czytaj Więcej

Twoje Bezpieczeństwo

Wszystkie działania zmierzające do odtrucia organizmu i przerwania ciągu - odbywają się pod opieką lekarza w ściśle kontrolowanych warunkach naszej kliniki. Jesteśmy legalnie działającą jednostką medyczną działjącą w ramach NZOZ MEDJOL wpisaną do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

Czytaj Więcej

Komfortowe Warunki

U nas odzyskasz siły witalne i wrócisz do równowagi psychicznej w wyjątkowo komfortowych warunkach. Oferujemy - całodobową opiekę medyczną, konsultacje lekarskie i terapeutyczne, farmakoterapię, pełne wyżywienie, ciepłe i zimne napoje oraz słodkie przekąski. Gwarantujemy pobyt w komfortowych pokojach w standardzie hotelowym z węzłem sanitarnym - każdy pokój wypozażony jest w telewizor LCD. Klinika Super Detoks to jedyne takie miejsce w Polsce łączące doświadczenie najlepszych specjalistów, tym samym podejmując i lecząc Pacjentów w idealnych oraz dyskretnych warunkach.

Zobacz Zdjęcia

Detoks Warszawa

Skorzystaj ze wsparcia ośrodka!

Zapewniamy profesjonalne leczenie i całodobową opiekę lekarską. Gwarantujemy 100% anonimowości!
Na życzenie możliwy jest transport Pacjenta do kliniki, komfortowym samochodem.

Tysiące zadowolonych Klientów

Zaufanie Klientów oraz nasza wysoka pozycja na rynku Prywatnych Placówek Odwykowych ma dla nas ogromną wartość. Odpowiedzialność, która na nas spoczywa, zobowiązuje do zapewnienia świadczeń medycznych z zakresu detoksykacji, terapii i leczenia uzależnień na najwyższym światowym poziomie.

15 lat

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu uzależnień!

12930

Skutecznie przeprowadzonych zabiegów detoksu organizmu!

14682

Przeprowadzonych konsultacji terapeutycznych i motywacyjnych!

nr 1

W rankingu Ośrodków Detoksykacji na Mazowszu
© 2018 Klinika Super Detoks Warszawa | Odwyk | Detoks

Zadzwoń - Kontakt 24h