Detoks Warszawa | Odtrucia Alkoholowe Warszawa | Odtrucia Warszawa

Czy alkohol może mieć wpływ na psychikę?

Nadużywanie alkoholu jest plagą nie tylko w naszym kraju. Niesłabnąca ilość "klientów" izb wytrzeźwień czy punktów zajmujących się odtruwaniem alkoholowym zdaje się potwierdzać tę tezę. Należy jednak zadać sobie podstawowe pytanie — dlaczego etanol, działa tak rujnująco na nas i nasz organizm, oraz dlaczego wiele osób nie może sobie samodzielnie poradzić z nałogiem?

Alkohol jako antydepresant? To bzdura!

odtruwanie alkoholoweWina, wódki czy bardziej wytrawne napitki są często nieodłącznym widokiem na rodzinnych imprezach czy spotkaniach ze znajomymi. Kieliszeczek "dla kurażu" rzeczywiście może poprawić humor oraz znacznie wpłynąć na rozluźnienie atmosfery. Jednak w miarę dalszego spożywania wysokoprocentowych trunków na jaw wychodzi prawdziwa twarz tego napoju. Pobudzenie i ogólna wesołość zostaje wyparta przez znużenie, senność a nierzadko również agresję. Należy to podkreślić z całą stanowczością — alkohol w dużych ilościach jest depresantem. Zdecydowanie zmniejsza prędkość przekazywania informacji pomiędzy komórkami, wchodzącymi w skład układu nerwowego, co powoduje wcześniej wspomniane, negatywne skutki użycia alkoholu. Regularnie pite wysokoprocentowe napoje znacznie obniża aktywność serotoniny, czyli substancji, której niedobór w dużej mierze odpowiedzialny jest za depresję. Z biegiem czasu uzależnienie pogłębia się i niejednokrotnie trzeba wówczas skorzystać z odtrucia alkoholowego, świadczonego przez profesjonalne punkty medyczne. Niezależnie od tego, czy picie alkoholu było przyczyną depresji, czy też stosowaną na nią lekarstwem, z całą pewnością jest to droga donikąd.

Alkohol a mózg

Za przyjemny stan, pojawiający się wraz z pierwszymi łykami alkoholu, odpowiedzialna jest endorfina i dopamina w tzw. układzie nagrody, który każdy człowiek ma w swoim mózgu. "Procenty" wpływają na receptory opioidowe, związane z endorfinami. Niestety, sięgając po kieliszek coraz częściej, aby dostarczyć sobie uczucia przyjemnego stanu, można osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego, a to za sprawą wydzielanej się dynorfiny, powodującej napięcie i rozdrażnienie. Wraz z rozwojem choroby alkoholowej człowiek zaczyna pić nie dla przyjemności, a żeby zlikwidować nieprzyjemne skutki używania etanolu. Niestety nierzadko ta samo nakręcająca się spirala prowadzi do konieczności poddania się detoksowi alkoholowemu, który profesjonalnie poprowadzony jest w stanie wyrwać chorego z tego błędnego koła. Należy jednak pamiętać — taki zabieg nie leczy z choroby alkoholowej, a jedynie przeprowadza bezpiecznie pacjenta przez proces odstawienia używki i daje szansę na rozpoczęcie długotrwałej terapii.

Choroba alkoholowa w połączeniu z depresją to ogromne zagrożenie nie tylko dla osoby dotkniętej tą przypadłością, ale również dla całej jego rodziny i najbliższych. W szpony nałogu można wpaść naprawdę łatwo, jednak nierzadko by się z nich wyrwać potrzebujemy pomocy specjalistów. Warto w takich sytuacjach zdać się na fachowców, aby wykonać pierwszy krok i nie tracić czasu na nieefektywne metody leczenia.

DETOKS
Odtrucia Organizmu

Odtrucia Alkoholowe | Odtrucia po narkotykach | Odtrucia po lekach

Niezależnie od substancji, którą spożyłeś i stanu w którym się znajdujesz! Przyjmiemy Cię! Możesz być pod wpływem wszelkich środków odurzających! Pozostajemy do Twojej dyspozycji 24h/7.

W Klinice Detoksykacji Super DETOKS pomagamy osobom, które nadużywają alkoholu, narkotyków oraz leków i dopalaczy. Obieramy zasadę, iż pracujemy dla ratowania życia i zdrowia. Dlatego przyjmujemy Pacjentów będących pod wpływem wszelakich substancji psychoaktywnych niezależnie od pory czy dnia miesiąca.

Kontakt 24h/7


Klinika Super Detoks Warszawa

Ośrodek Detoksykacji

W malowniczej miejscowości Czersk, pośród lasów i sadów, zlokalizowany jest nasz Ośrodek Detoksykacji. Lokalizacja Ośrodka gwarantuje dyskrecje, ciszę, odpoczynek od zgiełku i gonitwy dnia codziennego. Tutaj naprawdę możesz dojść do siebie i odnaleźć równowagę.
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
Odtrucia Warszawa
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji

Zespół Specjalistów

Nad naszymi pacjentami niezmiernie przez 24h czuwa zespół lekarski, pielęgniarski i terapeutyczny z wieloletnim stażem w dziedzinie leczenia uzależnień i detoksykacji. W trybie pilnym, a także w przypadku innych wskazań pacjenci Ośrodka mogą korzystać z konsultacji specjalistów: psychiatry, psychologa, kardiologa, radiologa, endokrynologa, okulisty, urologa, ginekologa, chirurga, stomatologa oraz wielu innych.

Czytaj Więcej

Twoje Bezpieczeństwo

Wszystkie działania zmierzające do odtrucia organizmu i przerwania ciągu - odbywają się pod opieką lekarza w ściśle kontrolowanych warunkach naszej kliniki. Jesteśmy legalnie działającą jednostką medyczną działjącą w ramach NZOZ MEDJOL wpisaną do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

Czytaj Więcej

Komfortowe Warunki

U nas odzyskasz siły witalne i wrócisz do równowagi psychicznej w wyjątkowo komfortowych warunkach. Oferujemy - całodobową opiekę medyczną, konsultacje lekarskie i terapeutyczne, farmakoterapię, pełne wyżywienie, ciepłe i zimne napoje oraz słodkie przekąski. Gwarantujemy pobyt w komfortowych pokojach w standardzie hotelowym z węzłem sanitarnym - każdy pokój wypozażony jest w telewizor LCD. Klinika Super Detoks to jedyne takie miejsce w Polsce łączące doświadczenie najlepszych specjalistów, tym samym podejmując i lecząc Pacjentów w idealnych oraz dyskretnych warunkach.

Zobacz Zdjęcia

Detoks Warszawa

Skorzystaj ze wsparcia ośrodka!

Zapewniamy profesjonalne leczenie i całodobową opiekę lekarską. Gwarantujemy 100% anonimowości!
Na życzenie możliwy jest transport Pacjenta do kliniki, komfortowym samochodem.

Tysiące zadowolonych Klientów

Zaufanie Klientów oraz nasza wysoka pozycja na rynku Prywatnych Placówek Odwykowych ma dla nas ogromną wartość. Odpowiedzialność, która na nas spoczywa, zobowiązuje do zapewnienia świadczeń medycznych z zakresu detoksykacji, terapii i leczenia uzależnień na najwyższym światowym poziomie.

15 lat

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu uzależnień!

12930

Skutecznie przeprowadzonych zabiegów detoksu organizmu!

14682

Przeprowadzonych konsultacji terapeutycznych i motywacyjnych!

nr 1

W rankingu Ośrodków Detoksykacji na Mazowszu
© 2018 Klinika Super Detoks Warszawa | Odwyk | Detoks

Zadzwoń - Kontakt 24h