Detoks Warszawa | Odtrucia Alkoholowe Warszawa | Odtrucia Warszawa

Jak przebiega odtruwanie alkoholowe?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zatrucie etanolem to bardzo groźny stan, którego absolutnie nie wolno bagatelizować. Nie ma znaczenia, czy dana osoba popadła w chorobę alkoholową, czy też jest to jednorazowy wybryk. W obu przypadkach zatrucie może być groźne nie tylko dla zdrowia, ale również, a raczej przede wszystkim — dla życia. Na czym polega odtruwanie i jakie są jego etapy?

Odtruwanie a alkoholizm

odtrucie alkoholoweWiele osób mylnie postrzega odtruwanie alkoholowe jako leczenie alkoholizmu. To błąd. Taki zabieg ma na celu wyłącznie postawić pacjenta na nogi, bezpiecznie przeprowadzając go przez cały proces odstawiania używki. Aby wyrwać się ze szponów nałogu na stałe, potrzebna jest nie tylko długotrwała terapia pod okiem specjalisty, ale również przede wszystkim chęć chorego na dokonanie zmian w swoim życiu. Przewlekłe zatrucie alkoholem bywa o wiele niebezpieczniejsze dla człowieka niż to jednorazowe. W drugim przypadku objawia się ono kiepskim samopoczuciem, wymiotami, nudnościami czy bólami głowy i mięśni. Taka osoba pod okiem specjalistów może z sukcesem zakończyć odtruwanie po alkoholu w przeciągu maksymalnie dwóch dni.

Etapy detoksu

odtrucie alkoholoweOsoby długotrwale nadużywające alkoholu w przypadku zatrucia nim powinny jak najszybciej oddać się w ręce fachowców. Na początku należy dokonać dokładnej diagnozy pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem ewentualnego wcześniejszego leczenia oraz trunków, które spożywał. Może się okazać, że pochodziły one nie tylko ze sprawdzonego źródła, a co za tym idzie — mogły w sobie zawierać niebezpieczne związki jak metanol, będący silną trucizną. W dalszej fazie odtrucia alkoholowego dobiera się odpowiednie środki farmakologiczne oraz ich dawki tak, by zmaksymalizować, a także przyspieszyć efekt detoksykacji. Jednocześnie pacjent powinien mieć na bieżąco uzupełniane wszelkie niedobory witamin i minerałów, utraconych wskutek długotrwałego korzystania z wysokoprocentowych substancji. Nie da się również pominąć niezwykle ważnego aspektu, jakim jest wsparcie terapeutyczne. Podczas odtruwania osoba uzależniona potrzebuje wsparcia, które nie tylko pozwoli na powrót do tymczasowej sprawności, ale również będzie bodźcem do podania się kompleksowemu leczeniu, mającemu na celu ostateczne zwycięstwo nad nałogiem.

Niezależnie od tego, czy zatrucie alkoholowe to jednorazowy wybryk, czy część długotrwałej choroby — warto w takich przypadkach skorzystać z pomocy profesjonalnych ośrodków, zajmujących się leczeniem takich przypadków. Nie tylko zyskamy pewność, że cały proces przebiegnie bezpiecznie, ale również może on być kluczowym bodźcem dla osoby uzależnionej, która być może dzięki odpowiedniemu wsparciu rozpocznie leczenie.

DETOKS
Odtrucia Organizmu

Odtrucia Alkoholowe | Odtrucia po narkotykach | Odtrucia po lekach

Niezależnie od substancji, którą spożyłeś i stanu w którym się znajdujesz! Przyjmiemy Cię! Możesz być pod wpływem wszelkich środków odurzających! Pozostajemy do Twojej dyspozycji 24h/7.

W Klinice Detoksykacji Super DETOKS pomagamy osobom, które nadużywają alkoholu, narkotyków oraz leków i dopalaczy. Obieramy zasadę, iż pracujemy dla ratowania życia i zdrowia. Dlatego przyjmujemy Pacjentów będących pod wpływem wszelakich substancji psychoaktywnych niezależnie od pory czy dnia miesiąca.

Kontakt 24h/7


Klinika Super Detoks Warszawa

Ośrodek Detoksykacji

W malowniczej miejscowości Czersk, pośród lasów i sadów, zlokalizowany jest nasz Ośrodek Detoksykacji. Lokalizacja Ośrodka gwarantuje dyskrecje, ciszę, odpoczynek od zgiełku i gonitwy dnia codziennego. Tutaj naprawdę możesz dojść do siebie i odnaleźć równowagę.
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
Odtrucia Warszawa
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji

Zespół Specjalistów

Nad naszymi pacjentami niezmiernie przez 24h czuwa zespół lekarski, pielęgniarski i terapeutyczny z wieloletnim stażem w dziedzinie leczenia uzależnień i detoksykacji. W trybie pilnym, a także w przypadku innych wskazań pacjenci Ośrodka mogą korzystać z konsultacji specjalistów: psychiatry, psychologa, kardiologa, radiologa, endokrynologa, okulisty, urologa, ginekologa, chirurga, stomatologa oraz wielu innych.

Czytaj Więcej

Twoje Bezpieczeństwo

Wszystkie działania zmierzające do odtrucia organizmu i przerwania ciągu - odbywają się pod opieką lekarza w ściśle kontrolowanych warunkach naszej kliniki. Jesteśmy legalnie działającą jednostką medyczną działjącą w ramach NZOZ MEDJOL wpisaną do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

Czytaj Więcej

Komfortowe Warunki

U nas odzyskasz siły witalne i wrócisz do równowagi psychicznej w wyjątkowo komfortowych warunkach. Oferujemy - całodobową opiekę medyczną, konsultacje lekarskie i terapeutyczne, farmakoterapię, pełne wyżywienie, ciepłe i zimne napoje oraz słodkie przekąski. Gwarantujemy pobyt w komfortowych pokojach w standardzie hotelowym z węzłem sanitarnym - każdy pokój wypozażony jest w telewizor LCD. Klinika Super Detoks to jedyne takie miejsce w Polsce łączące doświadczenie najlepszych specjalistów, tym samym podejmując i lecząc Pacjentów w idealnych oraz dyskretnych warunkach.

Zobacz Zdjęcia

Detoks Warszawa

Skorzystaj ze wsparcia ośrodka!

Zapewniamy profesjonalne leczenie i całodobową opiekę lekarską. Gwarantujemy 100% anonimowości!
Na życzenie możliwy jest transport Pacjenta do kliniki, komfortowym samochodem.

Tysiące zadowolonych Klientów

Zaufanie Klientów oraz nasza wysoka pozycja na rynku Prywatnych Placówek Odwykowych ma dla nas ogromną wartość. Odpowiedzialność, która na nas spoczywa, zobowiązuje do zapewnienia świadczeń medycznych z zakresu detoksykacji, terapii i leczenia uzależnień na najwyższym światowym poziomie.

15 lat

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu uzależnień!

12930

Skutecznie przeprowadzonych zabiegów detoksu organizmu!

14682

Przeprowadzonych konsultacji terapeutycznych i motywacyjnych!

nr 1

W rankingu Ośrodków Detoksykacji na Mazowszu
© 2018 Klinika Super Detoks Warszawa | Odwyk | Detoks

Zadzwoń - Kontakt 24h