Detoks Warszawa | Odtrucia Alkoholowe Warszawa | Odtrucia Warszawa

Na czym polega odtruwanie polekowe?

Przyjmowanie leków przez długi czas uzależnia organizm od zawartych w nich substancji psychoaktywnych podobnie jak alkohol, nikotyna lub narkotyki. Uzależnienie się od leków może nastąpić wskutek wymogów zdrowotnych, kiedy pacjent musi przez dany czas przyjmować określone farmaceutyki w celach zdrowotnych. Drugim przypadkiem jest przyjmowanie leków kiedy brak jest wskazań medycznych i jest podyktowane wyłącznie uzależnieniem pacjenta. Do kategorii leków silnie uzależniających należą między innymi środki psychotropowe, przeciwbólowe, nasenne i uspokajające.

Odtruwanie polekowe – dlaczego jest tak ważne?

Organizm przyzwyczajony do substancji psychoaktywnej zawartej w lekarstwie reaguje na jej brak zespołem abstynencyjnym, podobnie jak się dzieje w przypadku odstawienia alkoholu czy narkotyków. Charakteryzuje się zazwyczaj zawrotami głowy, nudnościami, nerwowością, płaczliwością, bezsennością a w cięższych przypadkach również omami wzrokowymi lub dźwiękowymi. W przypadku lekomanii jednak często nie jest wskazane natychmiastowe zaprzestanie przyjmowania substancji uzależniającej z powodu zagrożenie zdrowia i życia pacjenta. Przeprowadzone bez nadzoru lekarza odtruwanie polekowe może mieć dla uzależnionej osoby tragiczne skutki i kategorycznie odradza się stosowanie takiej procedury postępowania. Detoks lekowy musi być przeprowadzony pod nadzorem lekarza specjalisty, najlepiej w ośrodku zdrowotnym zajmującym się leczeniem zależności lekowej.Uzależniony musi być poddany dokładnemu wywiadowi i badaniu lekarskiemu diagnozującemu od jakiej substancji pacjent się ubezwłasnowolnił. Następnie odtruwanie lekowe przeprowadzone pod specjalistycznym i stałym nadzorem lekarskim oczyszcza organizm nie tylko z głównej substancji powodującej nałóg, ale również z substancji pochodnych przyjmowanych w danym farmaceutyku. Sam detoks lekowy trwa od kilku do kilkunastu dni i zazwyczaj odbywa się stacjonarnie. W określonych przypadkach pacjent otrzymuje lek zastępczy lub zmniejsza się dawkę przyjmowanego specyfiku w dłuższym przedziale czasowym niż wcześniej omawiany. Dodatkowo pacjent otrzymuje dożylnie lub doustnie witaminy i minerały wspomagające proces oczyszczania układu krwionośnego z toksyn. W wielu przypadkach odtruwanie polekowe wiąże się z koniecznością udzielenia pomocy uzależnionemu przez psychologa w procesie przezwyciężenia zespołu abstynencyjnego.

Wiele osób często nie zdaje sobie sprawy z własnego uzależnienia od leków przeciwbólowych lub nasennych, przyjmując a priori i bez konsultacji lekarskiej konieczność ich przyjmowania za warunek normalnego funkcjonowania. Zdiagnozowanie zależności lekowej możliwe będzie wówczas po przeprowadzeniu badania u lekarza specjalisty lub w ośrodku zajmującym się leczeniem uzależnień. Warto również pamiętać, że detoks lekowy jest tylko pierwszą instancją wychodzenia z uzależnienia od farmaceutyków i konieczne jest dalsze leczenie pod okiem specjalisty i psychologa. Jak każde uzależnienie, lekomania pozostawia blizny na ciele i psychice uzależnionego i warto zwrócić się do specjalistycznego ośrodka o pomoc w celu odzyskaniu zdrowia.

DETOKS
Odtrucia Organizmu

Odtrucia Alkoholowe | Odtrucia po narkotykach | Odtrucia po lekach

Niezależnie od substancji, którą spożyłeś i stanu w którym się znajdujesz! Przyjmiemy Cię! Możesz być pod wpływem wszelkich środków odurzających! Pozostajemy do Twojej dyspozycji 24h/7.

W Klinice Detoksykacji Super DETOKS pomagamy osobom, które nadużywają alkoholu, narkotyków oraz leków i dopalaczy. Obieramy zasadę, iż pracujemy dla ratowania życia i zdrowia. Dlatego przyjmujemy Pacjentów będących pod wpływem wszelakich substancji psychoaktywnych niezależnie od pory czy dnia miesiąca.

Kontakt 24h/7


Klinika Super Detoks Warszawa

Ośrodek Detoksykacji

W malowniczej miejscowości Czersk, pośród lasów i sadów, zlokalizowany jest nasz Ośrodek Detoksykacji. Lokalizacja Ośrodka gwarantuje dyskrecje, ciszę, odpoczynek od zgiełku i gonitwy dnia codziennego. Tutaj naprawdę możesz dojść do siebie i odnaleźć równowagę.
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
Odtrucia Warszawa
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji

Zespół Specjalistów

Nad naszymi pacjentami niezmiernie przez 24h czuwa zespół lekarski, pielęgniarski i terapeutyczny z wieloletnim stażem w dziedzinie leczenia uzależnień i detoksykacji. W trybie pilnym, a także w przypadku innych wskazań pacjenci Ośrodka mogą korzystać z konsultacji specjalistów: psychiatry, psychologa, kardiologa, radiologa, endokrynologa, okulisty, urologa, ginekologa, chirurga, stomatologa oraz wielu innych.

Czytaj Więcej

Twoje Bezpieczeństwo

Wszystkie działania zmierzające do odtrucia organizmu i przerwania ciągu - odbywają się pod opieką lekarza w ściśle kontrolowanych warunkach naszej kliniki. Jesteśmy legalnie działającą jednostką medyczną działjącą w ramach NZOZ MEDJOL wpisaną do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

Czytaj Więcej

Komfortowe Warunki

U nas odzyskasz siły witalne i wrócisz do równowagi psychicznej w wyjątkowo komfortowych warunkach. Oferujemy - całodobową opiekę medyczną, konsultacje lekarskie i terapeutyczne, farmakoterapię, pełne wyżywienie, ciepłe i zimne napoje oraz słodkie przekąski. Gwarantujemy pobyt w komfortowych pokojach w standardzie hotelowym z węzłem sanitarnym - każdy pokój wypozażony jest w telewizor LCD. Klinika Super Detoks to jedyne takie miejsce w Polsce łączące doświadczenie najlepszych specjalistów, tym samym podejmując i lecząc Pacjentów w idealnych oraz dyskretnych warunkach.

Zobacz Zdjęcia

Detoks Warszawa

Skorzystaj ze wsparcia ośrodka!

Zapewniamy profesjonalne leczenie i całodobową opiekę lekarską. Gwarantujemy 100% anonimowości!
Na życzenie możliwy jest transport Pacjenta do kliniki, komfortowym samochodem.

Tysiące zadowolonych Klientów

Zaufanie Klientów oraz nasza wysoka pozycja na rynku Prywatnych Placówek Odwykowych ma dla nas ogromną wartość. Odpowiedzialność, która na nas spoczywa, zobowiązuje do zapewnienia świadczeń medycznych z zakresu detoksykacji, terapii i leczenia uzależnień na najwyższym światowym poziomie.

15 lat

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu uzależnień!

12930

Skutecznie przeprowadzonych zabiegów detoksu organizmu!

14682

Przeprowadzonych konsultacji terapeutycznych i motywacyjnych!

nr 1

W rankingu Ośrodków Detoksykacji na Mazowszu
© 2018 Klinika Super Detoks Warszawa | Odwyk | Detoks

Zadzwoń - Kontakt 24h