Detoks Warszawa | Odtrucia Alkoholowe Warszawa | Odtrucia Warszawa

Wpływ detoksu na osobę uzależnioną

Wyjście z nałogu alkoholowego jest dla każdego uzależnionego trudnym procesem wymagającym dużej determinacji i najczęściej pomocy osób trzecich. Jest to decyzja, do której często osoba w nałogu nie może dojrzeć sama, bez namowy osób bliskich, pomocy specjalisty lub zdarzenia szokowego. Świadoma chęć zmiany swojego życia i zaprzestania nadmiernego lub całkowitego spożywania alkoholu jest z pewnością pierwszą decyzją do podjęcia dla każdej osoby z chorobą alkoholową.

Wpływ alkoholu na zdrowie

Pierwszym krokiem do zrobienia po podjęciu decyzji jest oczyszczenie organizmu z toksyn, czyli detoks alkoholowy, nazywany również poalkoholowym. Długotrwałe spożywanie napojów spirytusowych wiąże się z zatruciem organizmu toksynami, czyli szkodliwymi substancjami chemicznymi – pochodnymi picia alkoholu. Toksyny mają bardzo niebezpieczny wpływ na organizm i mogą powodować trwałe uszkodzenia organów wewnętrznych, w tym wątroby, ujawniające się dopiero po wielu latach. Nawet krótkookresowe spożywanie alkoholu powoduje braki wielu minerałów i witamin w organizmie, co spowodowane jest głównie zmniejszonymi zdolnościami komórek do ich wchłaniania. Dlatego należy przede wszystkim szybko uzupełnić witaminy z grupy B i żelazo, a także przywrócić równowagę elektrolitową poprzez podawanie odpowiedniej ilości jonów potasu, sodu i magnezu. Przeprowadzony pod opieką specjalisty detoks pozwala na dostarczenie optymalnych ilości składników mineralnych i elektrolitów w określonym czasie, w którym organizm będzie w stanie je zaabsorbować. Najczęściej proces detoksyzacji rozpoczyna się podaniem pacjentowi kroplówki, następnie potrzebnych środków farmakologicznych dożylnie lub doustnie.

Czy detoks to koniec nałogu?

Należy wyraźnie zaznaczyć, że detoks alkoholowy nie jest jednoznaczny z wyjściem z nałogu. Oczyszczenie organizmu z toksyn jest tylko możliwą, choć często jedyną drogą do przerwania ciągu alkoholowego, a często również zabiegiem ratującym życie. Po zakończeniu detoksu, trwającego najczęściej od kilku do kilkunastu dni, należy niezwłocznie poddać się zaleconym przez specjalistę ośrodka odwykowego badaniom i poddać psychoterapii. Zajęcia z psychologiem, psychiatrą lub psychoterapeutą są odrębnym i kluczowym elementem wychodzenia z uzależnienia alkoholowego. Jest to proces, który trwa od kilku lub kilkunastu miesięcy do kilku lat. Uzależnienie alkoholowe jest chorobą przewlekłą i należy sobie uzmysłowić, że kilkudniowa kuracja oczyszczająca organizm nie rozwiązuje problemu nałogu. Profesjonalnie przeprowadzony detoks alkoholowy w wyspecjalizowanej jednostce ratunkowej daje jednak większe szanse na drodze wychodzenia z nałogu. Dzięki profesjonalnej kadrze medycznej, przeprowadzonym badaniom i monitorowaniu reakcji pacjenta, detoks w takim ośrodku jest również gwarancją zachowania możliwie największej troski o zdrowie osoby uzależnionej.

DETOKS
Odtrucia Organizmu

Odtrucia Alkoholowe | Odtrucia po narkotykach | Odtrucia po lekach

Niezależnie od substancji, którą spożyłeś i stanu w którym się znajdujesz! Przyjmiemy Cię! Możesz być pod wpływem wszelkich środków odurzających! Pozostajemy do Twojej dyspozycji 24h/7.

W Klinice Detoksykacji Super DETOKS pomagamy osobom, które nadużywają alkoholu, narkotyków oraz leków i dopalaczy. Obieramy zasadę, iż pracujemy dla ratowania życia i zdrowia. Dlatego przyjmujemy Pacjentów będących pod wpływem wszelakich substancji psychoaktywnych niezależnie od pory czy dnia miesiąca.

Kontakt 24h/7


Klinika Super Detoks Warszawa

Ośrodek Detoksykacji

W malowniczej miejscowości Czersk, pośród lasów i sadów, zlokalizowany jest nasz Ośrodek Detoksykacji. Lokalizacja Ośrodka gwarantuje dyskrecje, ciszę, odpoczynek od zgiełku i gonitwy dnia codziennego. Tutaj naprawdę możesz dojść do siebie i odnaleźć równowagę.
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
Odtrucia Warszawa
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji

Zespół Specjalistów

Nad naszymi pacjentami niezmiernie przez 24h czuwa zespół lekarski, pielęgniarski i terapeutyczny z wieloletnim stażem w dziedzinie leczenia uzależnień i detoksykacji. W trybie pilnym, a także w przypadku innych wskazań pacjenci Ośrodka mogą korzystać z konsultacji specjalistów: psychiatry, psychologa, kardiologa, radiologa, endokrynologa, okulisty, urologa, ginekologa, chirurga, stomatologa oraz wielu innych.

Czytaj Więcej

Twoje Bezpieczeństwo

Wszystkie działania zmierzające do odtrucia organizmu i przerwania ciągu - odbywają się pod opieką lekarza w ściśle kontrolowanych warunkach naszej kliniki. Jesteśmy legalnie działającą jednostką medyczną działjącą w ramach NZOZ MEDJOL wpisaną do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

Czytaj Więcej

Komfortowe Warunki

U nas odzyskasz siły witalne i wrócisz do równowagi psychicznej w wyjątkowo komfortowych warunkach. Oferujemy - całodobową opiekę medyczną, konsultacje lekarskie i terapeutyczne, farmakoterapię, pełne wyżywienie, ciepłe i zimne napoje oraz słodkie przekąski. Gwarantujemy pobyt w komfortowych pokojach w standardzie hotelowym z węzłem sanitarnym - każdy pokój wypozażony jest w telewizor LCD. Klinika Super Detoks to jedyne takie miejsce w Polsce łączące doświadczenie najlepszych specjalistów, tym samym podejmując i lecząc Pacjentów w idealnych oraz dyskretnych warunkach.

Zobacz Zdjęcia

Detoks Warszawa

Skorzystaj ze wsparcia ośrodka!

Zapewniamy profesjonalne leczenie i całodobową opiekę lekarską. Gwarantujemy 100% anonimowości!
Na życzenie możliwy jest transport Pacjenta do kliniki, komfortowym samochodem.

Tysiące zadowolonych Klientów

Zaufanie Klientów oraz nasza wysoka pozycja na rynku Prywatnych Placówek Odwykowych ma dla nas ogromną wartość. Odpowiedzialność, która na nas spoczywa, zobowiązuje do zapewnienia świadczeń medycznych z zakresu detoksykacji, terapii i leczenia uzależnień na najwyższym światowym poziomie.

15 lat

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu uzależnień!

12930

Skutecznie przeprowadzonych zabiegów detoksu organizmu!

14682

Przeprowadzonych konsultacji terapeutycznych i motywacyjnych!

nr 1

W rankingu Ośrodków Detoksykacji na Mazowszu
© 2018 Klinika Super Detoks Warszawa | Odwyk | Detoks

Zadzwoń - Kontakt 24h