Detoks Warszawa | Odtrucia Alkoholowe Warszawa | Odtrucia Warszawa

Znaczenie odtrucia organizmu w chorobie alkoholowej

Powszechne i nadmierne spożywanie alkoholu stało się niepokojącym syndromem współczesnych czasów. Dostępność alkoholu, jego relatywnie niska cena - zwłaszcza w przypadku trunków pośledniej jakości - oraz społeczne przyzwolenie na ich spożywanie przyczyniły się do masowego wzrostu liczby osób uzależnionych. Według badań statystycznych, przeciętny Polak wypija współcześnie ponad dwa razy więcej czystego alkoholu rocznie więcej niż w porównaniu z latami 70-tymi ubiegłego wieku.

Alkoholizm wśród młodocianych

Tendencja wzrostowa ilości wypijanego alkoholu w przeliczeniu na jednego mieszkańca utrzymuje się nieprzerwanie od niemal trzech dekad. Według Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w 1995 roku wartość ta wynosiła 8 litrów czystego alkoholu na osobę powyżej 15 roku życia, w 2005 roku już 9,5 litra, pięć lat później 10,5 litra, a w 2017 roku już 11 litrów. Alarmująca jest zwłaszcza popularność spożywania alkoholu i choroba alkoholowa wśród ludzi młodych, pomiędzy 15 - 21 rokiem życia. Największy przyrost spożywanego alkoholu dotyczy segmentu rynku piwnego. Brak dolnego limitu ceny za puszkę lub butelkę piwa spowodował pojawienie się na rynku bardzo tanich, łatwo dostępnych wyrobów, z reguły o niskiej jakości. Obecność piwa w niemal każdym sklepie spożywczym, a także popularność wielopaków w dyskontach spożywczych, przyczyniły się do rozpowszechnienia się kultury częstego i nadmiernego spożywania piwa wśród młodzieży.

Skutki uzależnienia alkoholowego

Uzależnienie alkoholowe jest przyczyną wielu późniejszych dolegliwości i schorzeń fizycznych oraz komplikacji o podłożu psychologicznym. Długotrwałe spożywanie lub ciągi alkoholowe trwają czasami wiele tygodni i doprowadzają do wyczerpania organizmu oraz zaburzenia czynności organów wewnętrznych. Negatywne skutki spożycia trunków alkoholowych ujawniają się czasami po wielu latach od zakończenia okresu picia, dlatego tak istotne dla zdrowia jest odtruwanie po alkoholu. Coraz więcej młodych ludzi chcąc wrócić do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie szuka pomocy w leczeniu uzależnienia. Pierwszym krokiem w porzucaniu nałogu jest odtrucie alkoholowe organizmu uzależnionego. Niezwykle ważne jest, aby odtruwanie po alkoholu przeprowadzane było w wyspecjalizowanej placówce lub pod okiem lekarza specjalisty. Po zwalczeniu pierwszych objawów „efektu odstawienia”, następuje dalsza rekonwalescencja fizyczna pacjenta oraz psychoterapia pomagająca rozpoznać i przeciwdziałać psychicznym następstwom uzależnienia.

Państwowe i prywatne placówki odwykowe

Sieć państwowych poradni i placówek odwykowych jest dostępna na stronie PARPA, na rynku operują również prywatne placówki oferujące fachową pomoc 24h, gdzie każdy przypadek choroby alkoholowej jest rozpatrywany indywidualnie. Odtrucia alkoholowe są przeprowadzane po wzięciu pod uwagę predyspozycji fizycznych i psychicznych pacjenta oraz historię i przebieg jego uzależnienia. Niezwykle ważne są pierwsze dni po ustaniu ciągów alkoholowych. Odpowiednio przeprowadzone odtrucie alkoholowe ma pierwszorzędne znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego osoby uzależnionej, a usunięcie toksyn z organizmu jest niezbędne dla przywrócenia właściwej gospodarki hormonalnej i witaminowo – mineralnej ciała.Narastający problem nadmiernego spożywania alkoholu dotyczy ogromnej liczby osób w różnym wieku, na szczęście świadomość konsekwencji nadużywania wyrobów spirytusowych jest w społeczeństwie coraz większa.

Rozmaite kampanie informacyjne sprawiają, że odtrucia alkoholowe są coraz częściej wybierane jako pierwszy etap na drodze wyjścia z nałogu. Również ich potwierdzona skuteczność powoduje, że liczne i świadczące wyspecjalizowane usługi na wysokim poziomie placówki nie narzekają na brak pacjentów. Warto też pamiętać, że jak najwcześniejsze zgłoszenie się w celu przeprowadzenia odtrucia alkoholowego i dalszej terapii leczenia uzależnienia znacznie zwiększa szanse na pełne wyjście z nałogu i powrót do normalnego życia.

DETOKS
Odtrucia Organizmu

Odtrucia Alkoholowe | Odtrucia po narkotykach | Odtrucia po lekach

Niezależnie od substancji, którą spożyłeś i stanu w którym się znajdujesz! Przyjmiemy Cię! Możesz być pod wpływem wszelkich środków odurzających! Pozostajemy do Twojej dyspozycji 24h/7.

W Klinice Detoksykacji Super DETOKS pomagamy osobom, które nadużywają alkoholu, narkotyków oraz leków i dopalaczy. Obieramy zasadę, iż pracujemy dla ratowania życia i zdrowia. Dlatego przyjmujemy Pacjentów będących pod wpływem wszelakich substancji psychoaktywnych niezależnie od pory czy dnia miesiąca.

Kontakt 24h/7


Klinika Super Detoks Warszawa

Ośrodek Detoksykacji

W malowniczej miejscowości Czersk, pośród lasów i sadów, zlokalizowany jest nasz Ośrodek Detoksykacji. Lokalizacja Ośrodka gwarantuje dyskrecje, ciszę, odpoczynek od zgiełku i gonitwy dnia codziennego. Tutaj naprawdę możesz dojść do siebie i odnaleźć równowagę.
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
  • Ośrodek Detoksykacji Warszawa
Odtrucia Warszawa
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji
Ośrodek Detoksykacji

Zespół Specjalistów

Nad naszymi pacjentami niezmiernie przez 24h czuwa zespół lekarski, pielęgniarski i terapeutyczny z wieloletnim stażem w dziedzinie leczenia uzależnień i detoksykacji. W trybie pilnym, a także w przypadku innych wskazań pacjenci Ośrodka mogą korzystać z konsultacji specjalistów: psychiatry, psychologa, kardiologa, radiologa, endokrynologa, okulisty, urologa, ginekologa, chirurga, stomatologa oraz wielu innych.

Czytaj Więcej

Twoje Bezpieczeństwo

Wszystkie działania zmierzające do odtrucia organizmu i przerwania ciągu - odbywają się pod opieką lekarza w ściśle kontrolowanych warunkach naszej kliniki. Jesteśmy legalnie działającą jednostką medyczną działjącą w ramach NZOZ MEDJOL wpisaną do Rejestru Podmiotów Leczniczych pod numerem: 000000025095.

Czytaj Więcej

Komfortowe Warunki

U nas odzyskasz siły witalne i wrócisz do równowagi psychicznej w wyjątkowo komfortowych warunkach. Oferujemy - całodobową opiekę medyczną, konsultacje lekarskie i terapeutyczne, farmakoterapię, pełne wyżywienie, ciepłe i zimne napoje oraz słodkie przekąski. Gwarantujemy pobyt w komfortowych pokojach w standardzie hotelowym z węzłem sanitarnym - każdy pokój wypozażony jest w telewizor LCD. Klinika Super Detoks to jedyne takie miejsce w Polsce łączące doświadczenie najlepszych specjalistów, tym samym podejmując i lecząc Pacjentów w idealnych oraz dyskretnych warunkach.

Zobacz Zdjęcia

Detoks Warszawa

Skorzystaj ze wsparcia ośrodka!

Zapewniamy profesjonalne leczenie i całodobową opiekę lekarską. Gwarantujemy 100% anonimowości!
Na życzenie możliwy jest transport Pacjenta do kliniki, komfortowym samochodem.

Tysiące zadowolonych Klientów

Zaufanie Klientów oraz nasza wysoka pozycja na rynku Prywatnych Placówek Odwykowych ma dla nas ogromną wartość. Odpowiedzialność, która na nas spoczywa, zobowiązuje do zapewnienia świadczeń medycznych z zakresu detoksykacji, terapii i leczenia uzależnień na najwyższym światowym poziomie.

15 lat

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu uzależnień!

12930

Skutecznie przeprowadzonych zabiegów detoksu organizmu!

14682

Przeprowadzonych konsultacji terapeutycznych i motywacyjnych!

nr 1

W rankingu Ośrodków Detoksykacji na Mazowszu
© 2018 Klinika Super Detoks Warszawa | Odwyk | Detoks

Zadzwoń - Kontakt 24h